Jonstrup Vang Løbet 2012

Resultatlisten per 29. september

I alt 120 løbere gennemførte det 14. Jonstrup Vang Løb. Der blev i år sat løbsrekord på 3,8 km Børn/unge i tiden 13:19. Tidligere års resultater

  • 3.8 km Børn/unge under 16 år (18 deltagere)
    Vundet af Felix Graabæk i tiden 13:19
    Dette er ny løbsrekord - Tillykke
  • 8 km Børn/unge under 16 år (2 deltagere)
    Vundet af Ida Jonassen i tiden 38:02
    Løbsrekord fra 2006 i tiden 28:59 indehaves af Jeppe Harboe
  • 3.8 km Damer (21 deltagere)
    Vundet af Julia Nilsson i tiden 14:59
    Løbsrekord fra 2006 i tiden 13:17 indehaves af Nina Christensen
  • 8 km Damer (26 deltagere)
    Vundet af Mette Jørgensen Klintskov i tiden 32:26
    Løbsrekord fra 2003 på 30.38 indehaves af Annette Dalner
    Dorte Dahl løb samme tid i 2008
  • 3.8 km Herrer (15 deltagere)
    Vundet af Stephen Mikkel Petersen i tiden 12:55
    Løbsrekord fra 2006 i tiden 12:00 indehaves af Thomas Jensen
  • 8 km Herrer (38 deltagere)
    Vundet af Morten Heiner i tiden 28:25
    Løbsrekord fra 2001 på 24:46 indehaves af Christian Olsen

SPORT MASTER 
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
  Tøjeksperten 
Centrumgaden 12, 2750 Ballerup, 4497 0249
  Botex Gardiner & Tæpper 
Bolig - Stil - Stemning 
Centrumgaden 25, 2750 Ballerup, 4497 0950

3.8 km Børn/unge under 16 år

Plads Tid Nr Navn Klub/firma Min/km
1 13:19 119 Felix Graabæk 3:30
2 13:54 105 Lukas Jensen Ballerup AK 3:39
3 14:27 124 Theodor Larsen Ballerup AK 3:48
4 16:15 84 Mathias Matz Ballerup AK 4:17
5 19:52 92 Rasmus Føhns Bredahl 5:14
6 19:55 116 Asbjørn Gosvig 5:14
7 20:39 114 Albert Holm La flamme rouge 5:26
8 22:14 80 Mikala Mellergaard 5:51
9 22:15 130 Ida Roepstorff 5:51
10 23:16 109 Karl Mejnholt-Jakobsen 6:07
11 23:23 106 Ellen Sophie Jensen 6:09
12 25:03 138 Ralf Andersen 6:36
13 27:16 108 Marie Mejnholt-Jakobsen 7:11
14 28:02 33 Louise Kjelnæs EET Group 7:23
15 28:02 34 Ann Kjelnæs 7:23
16 31:02 136 Rasmus Barslund 8:10
17 33:10 22 Marie Simonsen SAS løbeklub 8:44
18 38:56 144 Silas Müller 10:15

8 km Børn/unge under 16 år

Plads Tid Nr Navn Klub/firma Min/km
1 38:02 127 Ida Jonassen 4:45
2 49:05 132 Amaile Roepstorff 6:08

3.8 km Damer

Plads Tid Nr Navn Klub/firma Min/km
1 14:59 91 Julia Nilsson Öresund FK 3:57
2 19:54 86 Pia Micheelsen Rol 5:14
3 20:03 85 Eva Vengel Nielsen 5:17
4 20:57 79 Tina Østergaard Madsen 5:31
5 22:01 113 Christine Holm La flamme rouge 5:48
6 22:18 131 Kirstine Roepstorff 5:52
7 22:21 56 Camilla Jørgensen 5:53
8 22:24 59 Helle Hansson Team Bueparken 5:54
9 23:19 103 Dorte Munk Pedersen Man Dielsel 6:08
10 24:04 29 Ingrid Mensah EET Group 6:20
11 24:26 102 Mette Rasmussen Man Dielsel 6:26
12 24:27 81 Susanne Mellergaard 6:26
13 26:29 53 Helle Schultz 6:58
14 27:44 110 Bodil Ernebjerg 7:18
15 27:55 60 Grethe Knudsen Team Bueparken 7:21
16 30:48 88 Louise Bührmann Sønderby Kortklub 8:06
17 31:03 135 Tina Barslund 8:10
18 31:29 89 Sara Pedersen Sønderby Kortklub 8:17
19 32:24 95 Mie Frydenlund Sønderby Kortklub 8:32
20 38:58 143 Marianne Müller 10:15
21 41:41 141 Susanne Plum 10:58

8 km Damer

Plads Tid Nr Navn Klub/firma Min/km
1 32:26 51 Mette Jørgensen Klintskov 4:03
2 36:01 126 Lisbet B Kolbye Amager C 4:30
3 38:01 112 Signe Ridderberg 4:45
4 39:24 47 Rebecca Asmussen 4:56
5 39:29 44 Anja Mejnholt-Jakobsen 4:56
6 40:13 15 Pia Myrlund SAS løbeklub 5:02
7 41:36 73 Ulla Hansen Y-punkt 5:12
8 41:49 128 Hanne Jonassen 5:14
9 42:38 17 Helle Koberg SAS løbeklub 5:20
10 42:38 20 Anne Månsson SAS løbeklub 5:20
11 44:24 16 Ida Kjems SAS løbeklub 5:33
12 44:32 117 Sophia Blitz 5:34
13 44:32 118 Emilie Reimers 5:34
14 45:34 71 Anette Lew Y-punkt 5:42
15 45:35 76 Lene Gerberg Y-punkt 5:42
16 46:01 122 Lisa Findahl Nielsen KMD 5:45
17 46:05 35 Elsebeth Kjelnæs 5:46
18 46:07 69 Helene Mortensen LEO Pharma 5:46
19 46:41 94 Jeanette Føhns 5:50
20 47:32 146 Henriette AK73 5:56
21 47:59 70 Mette Ljungdahl LEO Pharma 6:00
22 49:27 19 Marianne Lykking SAS løbeklub 6:11
23 51:38 67 Marianne Rasmussen LEO Pharma 6:27
24 53:06 65 Line Lyst LEO Pharma 6:38
25 55:36 142 Kirsten Bech 6:57
26 56:09 18 Susan Landt SAS løbeklub 7:01

3.8 km Herrer

Plads Tid Nr Navn Klub/firma Min/km
1 12:55 107 Stephen Mikkel Petersen Halsnæs løb og motion 3:24
2 14:38 145 Alex Ottesen Ballerup OK 3:51
3 14:48 115 Jørgen Gosvig 3:54
4 15:31 24 Nicklas Lausen Gyneghesten Ekstremklub 4:05
5 16:13 57 Oskar Bertelsen 4:16
6 18:38 52 Rene Schultz 4:54
7 19:04 37 Carl Emil Rasmussen Danish Bacon Elite 5:01
8 19:20 78 Henrik Østergaard Madsen 5:05
9 19:41 98 Tom Bojsen Man Dielsel 5:11
10 21:39 30 Lasse Munkstrup EET Group 5:42
11 22:06 58 Tomas Bertelsen 5:49
12 23:15 104 Frank Hansen 6:07
13 24:27 137 Jan Andersen 6:26
14 26:17 54 Benny Nielsen Ballerup AK 6:55
15 32:29 96 Jesper Frydenlun Sønderby Kortklub 8:33

8 km Herrer

Plads Tid Nr Navn Klub/firma Min/km
1 28:25 83 Morten Heiner 3:33
2 30:54 125 Morten Fristeen 3:52
3 31:08 1 Henrik Madsen SAS løbeklub 3:54
4 31:47 121 Peter Dam Jensen Jonstrup Løbeklub 3:58
5 32:08 3 Kenneth Sylvester SAS løbeklub 4:01
6 32:15 140 Allan Møller KMD 4:02
7 32:22 101 Palle Møller Nielsen Man Dielsel 4:03
8 33:47 82 Niels Mellergaard 4:13
9 34:52 36 Finn Rasmussen Danish Bacon Elite 4:22
10 34:56 120 Anders Hebsgaard Nordic Sugar 4:22
11 35:47 64 Lars Dencker Nielsen LEO Pharma 4:28
12 35:52 55 Henrik S. Jørgensen 4:29
13 36:17 46 Anders Christensen 4:32
14 36:41 62 Frank Hansson Team Bueparken 4:35
15 36:57 111 Klaus Alsted 4:37
16 37:29 4 Per Månsson SAS løbeklub 4:41
17 38:20 133 Brian Olsen 4:47
18 38:25 61 Steen Andresen Team Bueparken 4:48
19 39:18 134 Jacob Kofoed 4:55
20 39:19 7 Niels Myrlund SAS løbeklub 4:55
21 39:28 74 Teddy Gerberg Y-punkt 4:56
22 40:26 77 Michael Howard Y-punkt 5:03
23 41:25 100 Thomas Thomsen Man Dielsel 5:11
24 41:37 75 Per Enevoldsen Y-punkt 5:12
25 42:10 2 Ian Petersen SAS løbeklub 5:16
26 42:53 139 Brian Nørtoft Berntsen 5:22
27 43:58 6 Anders Salløv SAS løbeklub 5:30
28 44:05 99 Esben Mortensen Man Dielsel 5:31
29 44:12 5 Søren Simonsen SAS løbeklub 5:32
30 44:47 63 Steen Andersen Team Bueparken 5:36
31 44:47 87 Stefan Ahlquist Sønderby Kortklub 5:36
32 46:05 72 Lars Rivall Y-punkt 5:46
33 46:09 90 Uffe Christiansen Sønderby Kortklub 5:46
34 46:42 93 Carsten Bredahl 5:50
35 49:06 129 Carsten Roepstorff 6:08
36 50:48 9 Niels Erik Mølgaard SAS løbeklub 6:21
37 52:15 123 Niels S. 6:32
38 57:05 10 Knud Lykking SAS løbeklub 7:08


Indhold | 

Kontakt stævneleder

Frank Rasmussen
Stærevej 2, 3.tv.
2400 København NV
Tlf: 2215 8958
E-mail: franklr@ofir.dk